top of page
  • Admin

Türkiye Kick Boks Federasyonu Hakkında Skandal İddia: “Başkan Uçakla Takım Otobüsle16–26 Kasım 2023 tarihinde Avrupa’da gerçekleşecek kick boks şampiyonası öncesi skandal bir iddia ortaya çıktı. Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun sporcuları Portekiz’e kadar otobüsle götüreceği iddia edildi. İbrahim Murat Gündüz tarafından dile getirilen iddiaya tepkiler büyüyor.

Türkiye’de genç sporcuların gelişiminde önemli destekleri bulunan İbrahim Murat Gündüz, yaptığı açıklamada “Türkiye Kick Boks Federasyonunun bu tarzda bir yaklaşımını doğru bulmuyorum, sonuçta Avrupa’ya gidecek sporcular bizim sporcularımız bayrağımızı orada dalgalandıracaklar. Avrupa’nın en Doğusundan en Batısına otobüsle yapılacak bir yolculuk sporcuları yıpratabilir, Koskoca federasyon nasıl böyle amatörce bir iş yapar” dedi.

İbrahim Murat Gündüz “Otobüs Yerine Uçakla Gitmeliler”

Avrupa’nın en doğusundan en batısına otobüsle yolculuk yapacak sporcuların maça çıktığı zaman çok zorlanacağını belirten Gündüz “Otobüs yolculuğu yorucu geçebilir, sürekli aynı pozisyonda kalacakları için fiziki yorgunluğun yanında psikolojik olarak da yıpranmaları söz konusu. Kendileri uçakla gidecek olan başta Salim Kayıcı olmak üzere federasyon mensuplarının bunu düşünmemesini anlamıyorum, sonuçta bu spor dalı iyi bir beden ve zihinle yapılan bir spor dalı. Federasyon başkanı uçakla giderken sporcularımızın Avrupa’yı kaçak mülteci gibi boydan boya karadan geçmesi daha varmadan elde ettiği bir dezavantaj olacaktır, bundan dolayı sporcular için uçak tahsis edilmeli” dedi.

16–26 Kasım arası Portekiz’de düzenlenmesi beklenen turnuvaya birçok kiloda birden fazla sporcumuz katılacak bu sporcular arasında Ankara’dan da birden fazla sporcu katılacak. Geçtiğimiz aylarda Mardin’de düzenlenen turnuvada önemli başarılar elde etmiş Şahin Eroğlu ve öğrencilerinin de bu turnuvada yer alacak

3,820 views0 comments
bottom of page