top of page
Search
  • Admin

Sole Mare Beach Clup Saldırganları Yakalandı! Olaya Tanık Olan Başarılı İş İbrahim Murat Gündüz

Sole Mare Beach Clup Saldırganları Yakalandı! Olaya Tanık Olan Başarılı İş İnsanı İbrahim Murat Gündüz Açıklamalarda Bulundu muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz


muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz
muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz

Geçtiğimiz pazar günü İzmir’in en gözde mekanlarından birisi olan Sole Mare plaj işletmesinde iki saldırgan etrafa kurşun yağdırdı. Olayın tanıklarına göre mekâna gelen 17 yaşındaki M.E.A. ve arkadaşı H.K.A kapıda güvenlik görevlileri ile tartışarak “Siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz?” dedi. Daha sonra kapıdan ayrılan ikili elinde akrep ve tabanca ile gelerek mekâna kurşun yağdırmaya başladı.

Yaşanan olay sonrası 7 araca kurşun isabet ederken bir kurşunda oradan geçen taksi şoförünün omzundan sıyrıldı. Olay sonrası kaçan ikili polisin uzun uğraşları sonucu yakalanarak İzmir Organize İşler Şube Müdürlüğüne götürüldü.


İbrahim Murat Gündüz “Büyük Bir Güvenlik Zafiyeti Var”


Olay anında orada bulunan başarılı iş insanı İbrahim Murat Gündüz gerçekleşen olayın tamamen planlı yapıldığını belirterek “Bu kişiler planlı bir şekilde mekanı bastı, yaşanan bu olayın tamamen planlı olduğunu düşünüyorum. Kapıdan eli silahlı bir şekilde nasıl geçebiliyorlar, burada güvenlik yok mu! Artık mekanlara güvenlikçilerin profesyonel dövüş bilen kişilerden oluşması gerekiyor. Bu alanda binlerce işsiz sporcu var. Güvenlik işi onlar için iş kapısı, bunun yanı sıra daha önce kolluk kuvvetlerinde çalışan emekli güvenlikçiler var. Biz daha önce Malatyalı iş insanı Abdullah Öz ile işsiz sporcu kalmasın adlı bir kampanya başlatmıştık. Keşke bunun karşılığını alabilsek” dedi.


Olay anında eli silahlı iki kişinin güvenlikleri aşıp mekana ve dışardakilere kurşun yağdırdığı görülüyor. Tamamen Sloe Mare adlı plaj işletmesinin itibarını zedelemek amacıyla yapılan bu saldırının planlı yapıldığı düşünülüyor. Olay anına dair kameraları tek tek inceleyen polis ekipleri olayın faillerini yakalasa da olayın henüz neden çıktığı bilinmiyor.


İbrahim Murat Gündüz “Üzerimde Silah Olsa Karşılık Verirdim”


Başarılı iş insanının da aracına bir adet kurşun isabet ederken İbrahim Murat Gündüz yaşanan bu elim olay ile ilgili “Silahlardan çıkan kurşunlardan birisi de benim aracıma isabet etti, eğer olay anında silahım yanımda olsaydı karşılık verirdim” dedi. Yaşanan olayın büyük bir güvenlik zafiyetinden kaynaklandığını belirten Gündüz “Güvenliklerin profesyonel sporculardan oluşması gerekiyor, Türkiye’de bu tarz birden fazla olay yaşanıyor, olay anında güvenlik işini yapmayacaksa bu mekanları kim koruyacak, güvenlik olmak isteyen kişilerin milli takım antrenörleri tarafından eğitilmesi gerek” dedi.

İbrahim Murat Gündüz bünyesinde birçok alanda savunma alanında milli takım antrenörleri hem cumhurbaşkanlığı korumalarına hem de özel kuvvetlerde çalışanlarına ders veriyor. Buna bağlı olarak İbrahim Murat Gündüz bu kişilerin de eğitilmesinden yana olduğunu belirtti.

Yaşanan olayda ölen kişinin olmaması temennileri olduğunu belirten Gündüz, bu tarz olayların mekanların itibarını zedelediğini söyledi. Gündüz aynı zamanda “Mekanların profesyonel sporcular tarafından korunmadığı süre boyunca, bu tarz olayların yaşanması olası” dedi.


muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz

4,825 views0 comments
bottom of page