top of page
  • Admin

Milli Kick Boks takımımızın ve federasyon lideri Salim Kayıcı’nın elde ettiği başarılar karşısında

Milli Kick Boks takımımızın ve federasyon lideri Salim Kayıcı’nın elde ettiği başarılar karşısında İbrahim Murat Gündüz’den tebrikler eksik olmadı.Portekiz’in ev sahipliği yaptığı ve dünya genelinden 2.000’e yakın sporcunun hünerlerini sergilediği Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda, millilerimiz ışıl ışıl bir başarıya imza attı. 10 altın, 17 gümüş ve 14 bronz madalya ile toplamda 41 madalya kazanarak şampiyonluk kürsüsüne çıkan takımımıza övgülerini sunan Gündüz, bu zaferin Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına denk gelmesini de özel bir an olarak nitelendirdi. Sporcularımızın, onların ailelerinin, antrenörlerinin ve tüm destekçilerinin bu başarıda büyük payı olduğunu belirterek herkese teşekkürlerini iletti.

İzmir’in yetiştirdiği tecrübeli antrenör Berkan Günerli’nin de bu başarıdaki rolünü özellikle vurgulayan Gündüz, Günerli’nin teknik becerileri ve motivasyon yöntemleriyle takımın başarısını pekiştirdiğini ifade etti.


Çeşme’de düzenlenen uluslararası boks organizasyonları sırasında İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Boks Federasyonu’nun misafiri olarak oradaydı. İzmir’de, şehrin önde gelen isimleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Gündüz, gösterilen ilgi ve alakadan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Çeşme’ye varışında kendisine eşlik eden onur konvoyunun bir parçası oldu ve kendisine takdim edilen plaket için federasyona minnettarlığını sundu.


İzmir’deki ziyaretinde, Nazım Ersungur, Göktürk Ersungur, Cüneyt Mede, Öcan Mede, Baran Karakaş, Fikri Yılmaz ve Sadık Öztürk gibi şehrin seçkin isimleriyle buluşan Gündüz, bu sıcak buluşmadan duyduğu memnuniyeti ve dostluk içeren mesajları paylaştı.

Son olarak, Türk sporunun gelişimine ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden sporcularımıza sunduğu katkılardantürü İbrahim Murat Gündüz’ün 21 Kasım 2023 tarihinde “Yılın Spor Elçisi” ödülüne layık görüldüğünü belirtmek isteriz. Bu ödül, sporun içindeki özverili çalışmalarının ve milletimiz adına gururla taşıdığı başarıların bir takdiri olarak görülmektedir.


3,006 views0 comments
bottom of page