top of page
  • Admin

Ibrahim Murat Gündüz, “Yaptıklarımdan hiçbir zaman pişmanlık duymadım, zihnim hâlâ gerçekleştiremediPortekiz’de yapılacak olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılmak üzere Portekiz’e uçakla seyah eden Türkiye Kick Boks Milli Takımı için Gündüz, “Milli sporcularımızın ringdeki mücadeleleriyle ülkemizi layıkıyla temsil edeceklerine yürekten inanıyorum” dedi ve sporculara başarılar diledi.

Gündüz, “Sporcularımızın en büyük destek kaynağı motivasyondur” diyerek, tüm vatandaşları milli takıma destek olmaya çağırdı. Sporcuların hem moral desteğine hem de dualara ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Ayrıca, Türkiye Kick Boksasyonu Başkanı Salim Kayıcı’ya muhalefetiyle bilinen Gündüz, sporcuların Portekiz’e otobüs yerine uçakla seyahat etmesi için başlattığı sosyal kampanyanın başarılı olduğunu ve bu başarıdan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Fakat bu süreçte Kayıcı tarafından tehdit ve hakaret suçlamalarıyla savcılığa şikayet edildiğini söyledi. Gündüz, “Yaptıklarımın arkasındayım, çünkü her şey sporcularımız ve ülkemiz için” dedi ve eylemleriyle hiçbir pişmanlık hissetmediğini ekledi.


Gündüz, özellikle “Reis” lakaplı Ali Göktürk Benli ve “Storm Girl” lakaplı Melis Nazlıcan Talun isimli iki sporcusuna olan inancını ve desteğini dile getirerek, “Her ikisinin de dünya şampiyonu olacağına inanıyorum ve onlar için dua ediyorum” diye konuştu.

Salim Kayıcı ile arasındaki mücadelenin devam edeceğini ifade eden Gündüz, milli takımın ve sporcuların bu süreçten olumsuz etkilenmemesini arzu ettiğini belirtti. Kayıcı’nın kendisini savcılığa şikayet ettiğini ve böylelikle onu pes ettirmek istediğini söyleyen Gündüz, ancak secde dışında diz çökmenin kendisi için söz konusu olmadığını ifade etti ve asla bu tür bir talebe boyun eğmeyeceğini belirtti.

Gündüz, Türkiye Milli Kick Boks Takımı’nın dünya şampiyonasına herhangi bir hazırlık kampı yapmadan katıldığını ve bunun diğer milli takımların durumuyla kıyaslanamayacak bir durum olduğunu ifade etti. Gelecek seçimlerde federasyon başkanlığının değişmesini ve sporcuları, ülkesini seven, milliyetçi bir başkanın gelmesini ümit ettiğini söyledi. Gündüz, “Düşmanlarınızın çokluğu, bizim doğrularımızdan kaynaklanıyor” diyerek sözlerini noktaladı.


https://ibrahimmuratgunduzinformation.medium.com/i%CC%87brahim-murat-g%C3%BCnd%C3%BCz-timeturk-haber-7254b183f67b


0 views0 comments
bottom of page