top of page
Search
  • Admin

İvana Sert İle İş Dünyası Programına İbrahim Murat Gündüz, Şahin Eroğlu, Abdullah Öz Konuk Oldularİvana Sert’in sunduğu İş Dünyası programında her hafta konuklarla söyleşiler yapılıyor. Muay thai sporunu yapan iş insanları İbrahim Murat Gündüz, Şahin Eroğlu ve Abdullah Öz ile söyleşi de yapıldı. İlal Şimşek Ankara’da iş insanlarına sorularını yönelterek bu sporu neden seçtikleri konusunda bilgiler alıyor. Ankara Ticaret Odası’nda meclis üyesi olduğunu belirten Öz, oda olarak ülkemizde unutulmakta olan spor dallarına destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Öz, oluşturdukları platform ile çocuklara ve gençlere de destek verdiklerini onların spor yapmak için ihtiyaçlarının karşılandığını, okullarda özel güvenlik görevlisi olabilmeleri için gençlere eğitim vererek iş imkanı sunduklarını ifade etti. Öz, “Sporcularımızın Türk bayrağını uluslararası arenalarda dalgalandırmasını istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muay thai ve kick boks milli takımlar teknik direktörü Eroğlu, “Dünyanın en büyük boks organizasyonu Hindistan’da düzenlenecek. Bu organizasyona ilk defa bayan sporcular davet edildi. Bu daveti Murat Gündüz beyin verdiği desteklerle aldık. Şuanda Avrupa ve dünyada başarıları olan iki bayan sporcumuz var. Bu sporcularımızı organizasyona hazırlamak için antrenman programımız devam ediyor.” diyerek oluşturulan platformun Türk sporuna katkısını vurguladı. Eroğlu ile söyleşinin ardından ise bu platformun oluşmasında ve başarısında önemli payı olan Gündüz spora ilgisi ve oluşturdukları platformun Türk sporuna katkıları nasıl sorularını şu şekilde cevaplıyor:“Muay thai, kick boks, boks gibi sporlara gönül vermiş bir insanım. Hindistan’da spor odaklı hizmet veren organizasyon firması Türkiye bayiliğini bize vermek istiyor. Bunda Eroğlu hocamızın katkıları ve onun çalıştırdığı sporcuların başarılarının etkisi büyük. Benim ikili ilişkilerimin de etkisiyle iki kız sporcumuzu organizasyona götüreceğiz.”

Gündüz son olarak bunun bir ilk olduğunu belirtiyor. İlk defa profesyonel boks organizasyonuna Türk kız sporcuların davet ediliyor olması ülkemiz adına önemli bir gelişme olduğunu ve organizasyona katılımın önemini vurguluyor.

Gündüz bunun bir başlangıç olacağını ve bayan sporcuların başarılı olmalarıyla birlikte Türk bayan sporcuların profesyonel organizasyonlara katılımlarının artacağını düşündüğünü ifade ederek sözlerini tamamlıyor.

6,964 views0 comments
bottom of page