top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, Türkiye’nin milli kick boks takımının en iyi olanakları hak ettiğini vurguladı


muratgunduzofficial.com

Türkiye Kick Boks Federasyonu, Türkiye’de kick boks sporuna yön veren resmi yönetim kuruluşudur. Federasyon, Türkiye’deki kick boks etkinliklerini düzenlemek, sporcuları eğitmek ve yetiştirmek, ülkemizi ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil etmek amacıyla kurulmuştur. Federasyonun mevcut başkanı Salim Kayıcı’dır.


Salim Kayıcı, Kasım ayında Portekiz’de yapılacak olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılacak Türk sporcuların seyahat düzenlemelerini yönetmektedir. Bu, sporcuların yarışmalara katılacakları yeri belirlemeyi de içerir. Geleneksel olarak, sporcular genellikle otobüsle seyahat etmektedirler. Ancak, son dönemlerde sporcuların uçakla taşınması gerektiği yönünde bir görüş ortaya çıkmıştır.


Adana’lı iş insanı ve spor sever İbrahim Murat Gündüz, "Milli gururumuz olan sporcularımızın her zaman en iyisini hak ettiğine inanıyorum. Dünya Kick Boks Şampiyonası’na giderken milli takımımızın otobüs yerine uçakla gitmelerini umuyorum" dedi. Kamuoyundan gelen talepler, federasyonun elde ettiği geliri sporcuların konforunu ve performansını artırmak için harcaması gerektiği yönünde yoğunlaşmaktadır. Bu, daha hızlı ve konforlu bir ulaşım yöntemi olan uçakla seyahat etmeyi de içerebilir. Bu, sporcuların yarışmalara daha az yorgun ve daha odaklı bir şekilde gelmelerini sağlayabilir.


İbrahim Murat Gündüz, "Bu önemli etkinlik için sporcularımızın en iyi şekilde hazırlanması ve rahat bir yolculuk yapması gerektiğini düşünüyoruz" diyerek, sporcuların uçakla seyahat etmesinin hem konforları hem de performansları üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini belirtti. Kick Boks Federasyonu’nun Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gerekli bütçeyi aldığını belirten Gündüz, bu bütçenin milli sporcularımızın konforu, rahatı ve gelişimi için kullanılması gerektiğini ifade etti.muratgunduzofficial.com

bottom of page