top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz: “Tüm Erkek Sporcular Yeliz Kolbay’ın Cesaretine Sahip Olmalı”


muratgunduzofficial
muratgunduzofficial

Türk sporuna ve sporcusuna destekleri ile bilinen Adanalı spor sever ve hayır sever İbrahim Murat Gündüz, destekçisi ve sponsoru olduğu kardeşi gibi gözettiği başarılı dövüşçü Ali Göktürk Benli hakkında açıklamalarda bulundu. Kickboks’da adından söz ettiren Göktürk’e rakip çıkmamasından şikayetçi olan başarılı iş adamı. Avrupa’da ve Balkanlarda Türk bayrağını dalgalandıran Yeliz Kolbay üzerinden Göktürk’ün rakiplerine ders verdi.

İbrahim Murat Gündüz, yaptığı açıklamada kick boks sporunda yenmenin de yenilmenin de olduğunu bu sporun bale olmadığından bahsetti. Aynı zamanda Türkiye’nin en iyi kadın kick bokscusu olan Yeliz Kolbay’ı da örnek verdi. Türkiye başta olmak üzere Dünya, Avrupa ve Balkanlarda adından söz ettiren ve madalyalar kazanan Yeliz Kolbay kadar olamadınız dedi.


Yeliz Kolbay Kimdir? İbrahim Murat Gündüz Neden Örnek Verdi?


Yeliz Kolay, Türk sporcuları arasında adını kick boks camiasında çokça duyurmuş isimlerden birisidir. Başarılı bir spor kariyeri bulunan İzmirli sporcu Yeliz Kolbay’ın adını duyuran olay şampiyona da gerçekleşti. Yeliz Kolbay’ın sağ diz kapağı maçın ilk saniyesinde Sanja Sueviç’in vurduğu tekme sonucu kırıldı Avrupa Şampiyonunun belirleneceği son maçta ayağı kırık olmasına rağmen 9 dakika kırık ayakla mücadele ederek şampiyon olmayı başardı.muratgunduzofficial
muratgunduzofficial

İbrahim Murat Gündüz, bu başarılarla dolayı olayı kick boks camiasına duyurmak aynı zamanda bu camiada bulunan ve rakip olmaktan çekinen insanlara bir ders vermek istiyor. Hiçbirinin bir Yeliz Kolbay olamayacağından bahseden Gündüz, “Tüm erkekler Yeliz Kolbay’ın cesaretine sahip olmalı” dedi.


Göktürk’le Maç Yapmaktan Çekiniyorlar”

Adana’nın gururu olmaya devam eden Ali Göktürk Benli’den korktuklarından bahseden İbrahim Murat Gündüz “Genelde Göktürk’ün çıktığı maçlarda çabuk nakavt olmaktan korkuyorlar, çünkü Göktürk hızlı bir kick bokscu ve rakibini hızlı bir şekilde nakavt etmeye odaklanmış” dedi. Aynı zamanda Göktürk’ün bu durumu, onunla karşılaşacak rakiplerde de hızlı nakavt olma korkusuna yol açtığını ve rakiplerinin bundan dolayı kendisi ile karşılaşmak istemediğini söyledi.


muratgunduzofficial
muratgunduzofficial

Gündüz aynı zamanda Türk sporcularının bu konuda hayli başarılara imza atmış ve korkusuzca savaşan Yeliz Kolbay’ı örnek almalarını istedi ve ekleyerek “Yeliz Kolbay kırık bacağı ile mücadele etti, şampiyon oldu. Göktürk’ün sizi nakavt etmesinden korkmayın” dedi.


1,828 views0 comments
bottom of page