top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz “İzmir’de Boks Sporu Oktay Çiçek ile Atağa Kalkıyor”


muratgunduzofficial.com
muratgunduzofficial.com


İbrahim Murat Gündüz “İzmir’de Boks Sporu Oktay Çiçek ile Atağa Kalkıyor

Türkiye’de boks sporunun gelişimi her geçen gün devam ederken bu alanda birçok isim hak ettiği noktaya ulaşmaya başladı. Özellikle Türk sporuna ve sporcusuna destekleri ile bilinen ve bu alanda yaptıkları ile dikkatleri üzerine çeken İbrahim Murat Gündüz genç sporculara verdiği destekleri devam ettirirken bir güzel haberde İzmir’den geldi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'in talimatıyla İzmir Boks İl Temsilciliğine ataması yapılan Oktay Çiçek hiç vakit geçirmeden kollarını sıvadı. Başkan eskiden boks sporunda öncü şehirlerinden birisi olan İzmir’in eski güzel günlerine dönmesi için ilk adımı atmaya başladı. Böylelikle Oktay Çiçek şehirde antrenör yetiştirecek ve her antrenör için bir kurs açacak.

İzmir Boks Sporunun Beşiği Olacak

Milli takım antrenörü ve İzmir Boks alanında il temsilcisi olan Oktay Çiçek daha önce birçok genci boks sporuna kazandırmakla beraber İzmir ilinde de bu spor dalına kazandırdığı isim çok fazla bunlar arasında 1 Avrupa şampiyonu, 1 Avrupa ikincisi Dilan Balakkiz, Esma Nur Lök ve Dilan Ersoy ile 2 uluslararası ikincilik, 9 Türkiye şampiyonu, 11 Türkiye ikincisi, 15 Türkiye üçüncüsü yetiştirmiştir.

Türkiye’nin boks sporunda atağa geçmesi için her geçen yıl yaptıklarına bir yenisini ekleyen başarılı antrenör kazandırdığı isimler sayesinde Türkiye’de boks sporunun tanınmasını sağlamıştır. 5 sene içinde altyapıdan bu spor alanına kazandırdığı isimlerin en büyüğü ise daha 19 yaşında. Bu yönden Oktay Çiçek bir numaralı isimlerden birisidir.

İbrahim Murat Gündüz’den Oktay Çiçek’e Destek


Başarılı iş adamı İbrahim Murat Gündüz, İzmir il temsilciğine atanan Oktay Çiçek’i ziyaret ederek ülkemize kazandırdığı birden fazla genç isim için tebrik etti. Oktay Çiçek’in Türk boks sporu için bir duayen olduğunu belirten Gündüz yakın zamanda İzmir’den birçok şampiyonun yetişeceğini belirtti.

Türkiye’de kickboks ve boks sporlarının daha ileri bir çizgiye taşınması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten başarılı isim yakın zamanda gerçekleşecek organizasyonlarda şampiyon çıkarması için Oktay Çiçek’e başarılar diledi. Oktay Çiçek ise Instagram hesabından “lafta konuşarak değil özde yanımızda” diyerek Gündüz’e teşekkürlerini iletti.

bottom of page