top of page
Search
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz “İzmir Alaçatı’da Gerçekleşen Silahlı Saldırının Planlı Olduğunu Düşünüyorum”


muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz
muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz

Geçtiğimiz günlerde İzmir Alaçatı Ayayorgi Koyu'nda yer alan Sole Mare plaj işletmesinde gerçekleşen silahlı saldırı hakkında olay yerinde bulunan İbrahim Murat Gündüz açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz pazar günü saat 15:50’de gerçekleşen failleri yakalanırken olayla ilgili İbrahim Murat Gündüz olayın büyük bir güvenlik zafiyetinden kaynaklandığını belirterek güvenlik önlemlerinin arttırılmasını ve güvenlik seçiminde sporculardan yararlanılmasını önerdi.

Pazar günü saat 15.50’de iki şahıs tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırının failleri kapıya gelerek güvenliğe “siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz?” dedi. Güvenlik görevlilerinin içeriye almadığı ikili daha sonra bir adet tabanca bir adette akrep ile mekânı bastı. Etrafa kurşun yağdıran ikilinin kurşunları 7 araca isabet ederken bir taksi şoförünün omzundan yaralanmasına sebep oldu.

İbrahim Murat Gündüz: “Büyük Bir Güvenlik Zafiyeti Var”


Silahlı saldırıda olay yerinde bulunan İbrahim Murat Gündüz yaşanan olay hakkında açıklamalarda bulunan Gündüz “Olayın tamamen planlı olduğunu düşünüyorum, olay zamanı bu kişileri içeriye alan güvenlik tamamen bu kişilerden taraf, güvenlik dediğin mekanı korur, fakat olay zamanı işini yaptığını görmedim” dedi.

İzmir Ayayorgi Koyu’nda yer alan Sole Mare plaj işletmesinde yaşanan bu olay sonrası çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. 17 yaşında daha reşit olmayan çocukların planlı bir şekilde tutulduğunu belirten İbrahim Murat Gündüz bu yaştaki kişiler elinde uzi türü akrep silah bulundurmayacağını belirterek olayın tamamen işletmenin adını kirletmek olduğunu belirtti.

Dövüşte Uzman Sertifikalı Binlerce İşsiz Sporcu Var”


Yaşanan olay anında bir kurşunda İbrahim Murat Gündüz’ün aracına isabet etti. İbrahim Murat Gündüz olayda yaralanan taksi şoförüne geçmiş olsun dileklerini ileterek “Olay anında güvenlik zafiyeti vardı. Dışarda binlerce kendini geliştirmiş sertifikalı işsiz sporcu var, aynı zamanda eskiden polis, asker olmuş şimdi ise güvenlik işi yapmayı bekleyen emekli kolluk kuvvetleri var. Buna rağmen güvenlikçiler eğitimsiz kişilerden seçiliyor, ben daha önce Malatyalı iş insanı Abdullah Öz ile beraber işsiz sporcu kalmasın diye kampanya başlatmıştım, buna rağmen halen güvenlikçileri eğitimsiz kişilerden seçiyorlar” dedi.


İbrahim Murat Gündüz “Olay Kesinlikle Basına Yansıtıldığı Gibi Değil”


Yaşanan olayın basına yansıtıldığı gibi olmadığını belirten Gündüz “Yaşanan olayda rastgele etrafa ateş açıldı, atılan kurşunlardan birisi de benim aracıma isabet etti. Eğer silahım yanımda olsaydı ben de karşılık verirdim.” dedi.

İzmir’de yaşanan bu elim olay sonrası polisler 17 yaşındaki M.E.A. ve arkadaşı H.K.A. adlı iki şahsın peşine düştü, eş zamanlı adreslere yaptığı baskınlarda bu kişilerle ilgili izlere rastlayan polisler daha sonra araçla ikilinin kaçtığını fark etti. Olay anında üç ayrı araç değiştiren ikili sonunda yere yatarak polislere teslim oldu. İzmir Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen ikilinin daha önce sabıkası olmadığı öğrenildi.


muratgunduzofficial.com | muratgunduzofficial | ibrahim murat gunduz | ibrahim murat gündüz

7,977 views0 comments
bottom of page