top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz - bir neslin umudu muratgunduzofficial.com

Türkiye'nin önde gelen girişimcileri ve spor yatırımcılarından biri olan İbrahim Murat Gündüz (1975, Adana doğumlu), özellikle spor yatırımları ve sporculara sunduğu maddi ve manevi desteklerle tanınmıştır.


muratgunduzofficial.com

Gündüz, Türk sporcuların kabiliyetlerini ve haklarını savunma noktasındaki çabalarıyla dikkat çekmiştir.


Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılında, İbrahim Murat Gündüz, milli sporcuların hak ettikleri değeri ve desteği almaları gerektiğini vurgulayan bir dizi açıklamada bulunmuştur. Sporcuların zeki, çevik ve ahlaklı olmaları gerektiğini belirtmiş ve bu bağlamda Mustafa Kemal Atatürk'ün spor ve sporcuya yönelik düşüncelerini anımsatmıştır.


Gündüz, Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun milli takım sporcularına yönelik düzenlediği eğitim ve kampları eleştirmiştir. Bu durumun sporcuların performansının olumsuz yönde etkileneceğine inanmaktadır. Türkiye Kick Boks Milli Takımı'nın Dünya Kick Boks Şampiyonası'na otobüs yerine uçakla gitmesi gerektiğini belirtmiştir. Gündüz, Türkiye Kick Boks Federasyonu başkanı ve yönetimine karşı da eleştirel bir tutum sergilemiştir.

Spor alanındaki çalışmaları, savunduğu fikirler ve sporcu haklarını koruma felsefesiyle İbrahim Murat Gündüz, Türkiye'deki dövüş sporlarının profesyonelleşmesi gerektiğini belirten beyanları ve başlattığı kampanyalarla Türkiye spor dünyasında önemli bir etkiye sahip olmuştur. Gündüz, sporcuların haklarının korunması, desteklenmesi ve geliştirilmesi hususunda unutulmayacak bir sembol haline gelmiştir.


https://medium.com/@i.muratgunduz1975/kick-boks-milli-tak%C4%B1m%C4%B1-her-%C5%9Feyin-en-iyisini-hak-ediyor-b41fe0d65738

0 views0 comments
bottom of page