top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz “Ankara’daki Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum


muratgunduzofficial.com

Türkiye’de spora ve sporculara verdiği destekler ile bilinen ünlü iş insanı İbrahim Murat Gündüz Ankara’da terör örgütü PKK üyesi olan 2 canlı bombanın İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanlığı’na yönelik saldırı girişimi sonrası açıklamalarda bulundu.

Gündüz yaptığı açıklamada yaşanan olayda yaralana iki polisimize “Geçmiş olsun” diyerek “Bu duruma neden olan kansız insanlar, her ne yaparsa yapsınlar vatanımızın bölünmez bütünlüğüne zarar veremeyecekler” dedi.

İbrahim Murat Gündüz aynı zamanda yaşanan olayda kimsenin zarar görmemesine de değinerek “Bu tür olaylara karşı güvenlik güçleri arttırılmalı, Ankara’nın göbeğinde bu tür olayların yaşanması üzücü” dedi.


Ankara’da Ne Olmuştu?


Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni yasama yılı döneminin açılışına az bir zaman kala, İçişleri Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısında bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı PKK’nın askeri kanadı olan Halk Savunma Merkezi üstlenmişti.

2 saldırgandan birisi üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi, diğeri de güvenlik güçlerince öldürüldü. Saldırıda 2 polis de yaralanmıştı. Olayda aracı çalınan bir veterinerde hayatını kaybetti.


Saldırının Failleri Öldürüldü


Yaşanan olay basın dünyasında yankılandı. Ankara’da önemli bir kurumun önüne gerçekleştiren saldırı polisler tarafından giderildi. Biraz daha erken davranılmasaydı büyük bir kayıp yaşanabilirdi.

İbrahim Murat Gündüz “Saldırının faillerinin öldürülmesi az da olsa içimizi rahatlattı. Öldürülen veteriner kardeşimize Allahtan rahmet, iki polisimize de acil şifa ediliyorum” dedi.

2,250 views0 comments
bottom of page