top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz’ün ‘’mevlid Kandili Mesajı’’


muratgunduzofficial.com

Bugün ellerini semaya gönlünü ALLAH’a aç… Bugün günahlarından olabildiğince kaç çünkü bugün Mevlid kandili diyen İbrahim Murat Gündüz, ‘İslam aleminde Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi’

olarak kabul edilen ve bugün idrak edilecek olan Mevlid Kandilinin , Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in ana rahmine düştüğü gece olması sebebi ile anlamı, önemi ve faziletinin saymakla bitmediğini ifade etti.


Mevlid Kandili anlamı ve önemi nedir?


Mevlid Kandili 2023 bu sene 26 Eylül tarihinde idrak edilecek. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren bu manevi gün rebiülevvel ayının 12’nci günü gerçekleşecek. Müslümanların manevi huzur ve heyecanla beklediği bu önemli geceyi anlamına uygun geçirmek isteyenler Mevlid Kandili’nin önemini Diyanet kaynakları ile öğrenebilecekler. Mevlid kelimesi sözlükte doğum yeri ve zamanı anlamına gelmektedir.

İbrahim Murat Gündüz, Mevlid gecesi, duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Bunu fırsat bilerek bu gece dualarımızı eksik etmeyelim diyerek Tüm Türk ve İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutladı.

1 view0 comments
bottom of page