top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz’ün desteklediği Şahin Eroğlu’nun Antrenörlük Yaptığı Egospor

Egospor, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan başarıları ile dikkat çeken spor kulüplerinden birisidir. Büyükşehir belediyesinin kendi bünyesinde faaliyetlere başlayan başarılı kulüp belediye tarafından yönetilmektedir.


muratgunduzofficial.com
muratgunduzofficial.com

Egospor, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan başarıları ile dikkat çeken spor kulüplerinden birisidir. Büyükşehir belediyesinin kendi bünyesinde faaliyetlere başlayan başarılı kulüp belediye tarafından yönetilmektedir. Başkanlığını Zafer Tekbudak’ın yaptığı kulüp birçok alanda yetiştirdiği sporcular ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle Türk gençlerini spora adapte etmek amacıyla mücadele eden başarılı ekibin en dikkat çeken alanı kickboks oldu.

Özellikle kickboks alanında milli antrenör Şahin Eroğlu’nun başında bulunması bu alanı daha başarılı kılıyor. Kickboksta yetiştirdiği isimler günümüzde ülkemizde ve dünyada çeşitli organizasyonlarda başarıdan başarıya koşuyor Türk bayrağını da göklerde dalgalandırıyor. Yeri geldiği zaman Ankara’da yaşayan İbrahim Murat Gündüz’ün de maddi ve manevi destek verdiği bu kulüp son olarak Mardin’deki şampiyonada adından söz ettirdi.


Türkiye K1 Şampiyonasında Başarılı Olan İsimler


Ankara Büyükşehir Belediyesi Egospor’da Şahin Eroğlu’nun yetiştirdiği 52 kg’da K1 branşında Melis Nazlıcan Talun, 57 kg’da k-1 branşında Muhammed Miran Bayram, 63,5 kg’da low kick branşında Mehmet Zeki Kaya, + 91 kg’da full contact branşında Yusuf Açık başarılı oldu. Mardin’de düzenlenen turnuvada özellikle rakiplerine yaptığı hamleler ile kickboks severlerin dikkatlerini çeken bu başarılı sporcular yakında Portekiz’de düzenlenecek olan turnuvada mücadele edecek.

Türkiye’nin en değerli sporcularını yetiştiren Şahin Eroğlu geçmişte de ülkemizde birçok kupa getiren bir isim bu alanda edindiği tecrübeleri günümüzde yetiştirdiği sporculara aktarıyor.


Portekiz’de Düzenlenecek K1 Şampiyonasına Katılacak Türk Sporcular


Ülkemizde gerçekleşen K1 Şampiyonası önemli anlara sahne oldu. Özellikle İbrahim Murat Gündüz’ün destek olduğu Ali Göktürk Benli’nin rakiplerini ezici bir şekilde mağlup etmesi en önemli anlardan birisiydi. Bunun yanı sıra Şahin Eroğlu’nun da öğrencilerinin kendi alanlarında başarılı olması şampiyonanın en dikkat çeken noktalarından bir diğeri oldu.

Şahin Eroğlu geçmişten günümüze kadar yetiştirmiş olduğu sporcular ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle bunlar arasında yaşı genç birçok sporcu bulunuyor. Bu başarılı isimlerin gelecekte de kickboks alanında dikkat çekmesi olası. Bu yönden İbrahim Murat Gündüz’ün desteklerini alan Şahin Eroğlu’nu yakında Türkiye kickboks federasyonu başkanı olarak da görebiliriz.


bottom of page