top of page
  • Admin

İbrahin Murat Gündüz, “Allah Düşmanın Bile Karakterlisini Nasip Etsin”

İbrahim Murat Gündüz, Portekiz’de yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılacak olan Türk Milli Takımı’na hayırlı ve başarılı bir yolculuk diledi. Gündüz, milli sporcuların yarışmalarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancını ifade etti.Gündüz, bir sporcu için en büyük gücün motivasyon olduğunun altını çizerek tüm Türk halkını milli sporculara destek olmaya çağırdı. Sporcularımızın hem moral desteğine hem de dualara ihtiyacı olduğunu vurgulayan İbrahim Murat Gündüz, Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ile yaşadığı hukuki süreçten de bahsetti.


Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’nın karşısında olduğunu açıklayan Gündüz, milli takımın Portekiz’e otobüs yerine uçakla gitmesi için başlattığı sosyal kampanyanın başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Kayıcı tarafından tehdit ve hakaret iddialarıyla savcılığa şikayet edilmiş olmasına rağmen, Gündüz yaptıklarından pişmanlık duymadığını, çünkü her şeyi sporcuların ve ülkenin iyiliği için yaptığını açıkladıktan sonra Kayıcı için “Allah düşmanın bile karakterlisini nasip etsin” dedi.


Salim Kayıcı ile devam eden mücadelesine değinen Gündüz, milli takım sporcularının bu durumdan olumsuz etkilenmemesini istediğini söyledi. Bir insanın kalitesinin sergilediği son tavır olduğunu da sözlerine ekledi.

Kayıcı’nın kendisini savcılığa şikayet etmesini “Hafif insanlara ağır geldik! Olay bundan ibaret.” Şeklinde yorumlayan İbrahim Murat Gündüz, Türk Milli Kick Boks Takımı’nın Dünya Şampiyonası’na herhangi bir hazırlık kampı olmaksızın katıldığını ve bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirterek, gelecek seçimlerde federasyon başkanlığına sporcuları ve ülkesini seven milliyetçi bir başkanın gelmesini umduğunu ifade etti. Gündüz, “Biz kimsenin varlığıyka varolmadık. Yokluğuyla da eksilmeyiz” diyerek sözlerini noktaladı.


2,233 views0 comments
bottom of page