top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz ve Etlik Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Yazıharman, milliyetçi hareketin unutulmaz ismi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısının dokuzuncu ölüm yıldönümünde şehidi saygı ve dua ile yad et

İbrahim Murat Gündüz ve Etlik Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Yazıharman, milliyetçi hareketin unutulmaz ismi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısının dokuzuncu ölüm yıldönümünde şehidi saygı ve dua ile yad ettiler. Kerim Yazıharman, “Fırat, artık sadece bir akarsu ismi olmanın ötesinde, Akşehir’den başlayarak Ege’ye uzanan bir mücadelenin sembolüdür” ifadelerini kullandı.Tanınmış iş insanı İbrahim Murat Gündüz ile birlikte, Çakıroğlu için düzenlenecek olan anma töreninde mevlit okunacağını ve lokma ikramında bulunulacağını duyurdular. Gündüz, “Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu vefatının dokuzuncu yılında rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz. Onun için 20 Şubat 2024’te Etlik Merkez Camii’nde yatsı namazından sonra mevlit okunacak, lokma dağıtılacaktır. Bütün dava arkadaşlarımız davetlidir, merhumun ruhuna Fatiha göndermekte birlik olalım” dedi.


Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ege Üniversitesi’nde 20 Şubat 2015’te yaşanan üzücü bir çatışmada hayatını kaybetmiş, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi olarak eğitimine devam ederken bu trajedi gerçekleşmiş ve olayda başkaları da yaralanmıştı.


Sosyoloji öğrencisi Nurullah Semo, Çakıroğlu’nun ölümünden sorumlu tutulmuş ve gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılmıştı. Semo, “tasarlayarak adam öldürme” ve “ülkenin bütünlüğünü tehlikeye atma” suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış ve bu karar Yargıtay’ın 16. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.


Semo ile birlikte hareket ettiği ve öldürme eylemine iştirak ettiği öne sürülen Cihat Babatonguz hakkında da yasal işlem başlatılmıştı. İzmir 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Babatonguz’u “devletin birliğini bozmak” ve “terör örgütü üyesi olarak adam öldürmek” suçlarından iki kez ağırlaştırılmış mübet ve ek olarak 15 yıl hapis cezasına mahkum etmiş, bu hüküm istinaf mahkemesince de tasdik edilmişti.


2 views0 comments

Recent Posts

See All

İmage links İbrahim murat gündüz 15/04/2024

https://picallow.com/ibrahim-murat-gunduz/ https://picallow.com/ibrahim-murat-gunduz-10/ https://picallow.com/ibrahim-murat-gunduz-11/ https://im.ge/i/Ibrahim-Murat-Gunduz-4.Zosu7r https://im.ge/i/ibr

Comments


bottom of page