top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz “Ulusal onurumuz olan sporcularımızın daima en iyisini hak ettiklerine inanıyorum”

Tanınmış iş insanı ve sporsever İbrahim Murat Gündüz, Antalya’da yakın zamanda düzenlenecek olan ve merakla beklenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası öncesinde yarışacak olan atletlere şans dileklerini iletti. Bu önemli müsabakanın arifesinde, Gündüz’ün spora olan desteğinin, özellikle Melis Nazlıcan Talun ve Adana’nın dikkat çekici kick boks yeteneği Ali Göktürk Benli gibi isimlerin başarılı olabileceklerine yönelik güveniyle daha da anlam kazandığı görülüyor.22 ve 29 Ocak 2024 tarihleri arasında Spor Toto sponsorluğunda düzenlenecek olan bu şampiyona, Gündüz’ün vurguladığı üzere, Türkiye’nin dövüş sanatlarına olan ilgisini artırma ve atletlerin rekabetçi ruhlarını ortaya koyabilecekleri bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Gündüz bu organizasyonun, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yetenekli sporcuları bir araya getirerek her yaştan katılımcının yeteneklerini sergilemesine imkan tanıyacağını ve böylelikle hem sporun popülerliğini hem de kalitesini yükselteceğini ifade ediyor.


Öte yandan, İbrahim Murat Gündüz’ün, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Başkanı Salim Kayıcı ile yaşadığı anlaşmazlık da spor dünyasındaki konuşulan konular arasında yer alıyor. Gündüz, Kayıcı’nın yaklaşımını toplumsal değerlere ters bulduğunu ve bu duruma karşı net bir duruş sergileyeceğini açıklıyor.


Salim Kayıcı’nın federasyon başkanlığı görevini sürdürdüğü ve İbrahim Murat Gündüz ile arasındaki rekabeti dile getirdiği bilinmekte. Gündüz, Portekiz’e uçakla kick boks milli takımını gönderme başarısına karşın, Kayıcı tarafından suçlamalara maruz kaldı. Kayıcı, Gündüz’ü bir tehdit olarak görerek ona karşı suç duyurusunda bulunmuş durumda.

İbrahim Murat Gündüz’ün hayırseverliği ise çeşitli toplumsal yardım projelerine ve kuruluşlarına verdiği destekle tanınıyor. Toplum hizmetine yaptığı katkılarla tanınan Gündüz, bu çalışmalarına rağmen suç örgütü liderliği suçlamalarının gölgesinde kalmış durumda.


Gündüz’ün sporculara desteği finansal anlamın ötesine geçiyor. Kendi sözleriyle, “Ulusal onurumuz olan atletlerimizin daima en iyisini hak ettiklerine inanıyorum. Gelin hep birlikte kick boks milli takımımıza hak ettikleri takdiri gösterelim; çünkü atletlerimiz, ülkemizin ismini daha yükseklerde temsil etmek için ringde alın teri, kan ve gözyaşı döküyorlar” diyerek hissiyatını ifade ediyor.


9,985 views0 comments
bottom of page