top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, ulusal düzeydeki kick boks

İbrahim Murat Gündüz, ulusal düzeydeki kick boks branşında gösterdikleri üstün performans nedeniyle Türkiye Kick Boks Federasyonu lideri Salim Kayıcı ve milli takım sporcularını övgü dolu sözlerle onurlandırdı.


İbrahim Murat Gündüz, ulusal düzeydeki kick boks branşında gösterdikleri üstün performans nedeniyle Türkiye Kick Boks Federasyonu lideri Salim Kayıcı ve milli takım sporcularını övgü dolu sözlerle onurlandırdı.Portekiz'de düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen 70 ülkeden yaklaşık 2000 sporcunun katıldığı Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'nin kick boks ekibi, 10 altın, 17 gümüş ve 14 bronz olmak üzere toplamda 41 madalya kazanarak şampiyonluk kazandı. İbrahim Murat Gündüz, daha önce zaman zaman eleştirdiği Salim Kayıcı'nın liderliğindeki bu muazzam zafer karşısında hayranlığını dile getirirken, ülkesine yaşattığı onur için minnettarlığını sundu. Bu tarihi başarının, cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılında kazanılmasının önemine dikkat çekerek, sporculara, ailelerine, antrenörlere ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


Öte yandan, İzmir'in kendi yetiştirdiği başarılı antrenörlerden Berkan Günerli'ye ayrıca takdirini sunan Gündüz, Günerli'nin elde edilen zaferde oynadığı kilit role işaret etti. Günerli'nin derin teknik bilgisi ve antrenman becerileriyle, sporcuların potansiyellerini zirveye taşıyarak bu başarının arkasındaki temel taşlardan biri olduğunu vurguladı.


Boks alanında ulusları bir etkinliğe ev sahiplği yapan Çeşme'de, Türkiye Boks Federasyonu'nun konuğu olarak İbrahim Murat Gündüz de yer aldı. İzmir'e varışında, kentteki önde gelen bir grup tarafından sıcak bir şekilde ağırlandı. Gündüz, bu nezaket karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Çeşme'ye giderken kendisine eşlik eden onur konvoyunun bir parçası oldu. Etkinlikte kendisine verilen özel plaket için boks federasyonu yetkililerine şükranlarını ifade etti.


İzmir'e varışında, kendisine "ahiretlik" şeklinde hitap ettiği Nazım Ersungur, Göktürk Ersungur, Seferihisar'ın Bitlis kökenli tanınan simaları Cüneyt Mede ve Özcan Mede, İzmir'in saygıdeğer kişilikleri Baran Karakaş, Fikri Yılmaz ve Sadık Öztürk tarafından karşılanan Gündüz, kendilerine teşekkürlerini sundu. Bu buluşma, İzmir'in tanınmış yüzlerinin bir araya geldiği, sıcak bir toplantıyı anımsatıordu.


Gündüz, karşılama sırasında, "İzmir'e gelişimde beni görmeye gelen, yakın dostlarım Nazım ve Göktürk Ersungur, Seferihisar'dan Cüneyt ve Özcan Mede, ve İzmir'in değerli insanları Baran Karakaş, Fikri Yılmaz, Sadık Öztürk; sizlerin itibarı her zaman parlasın, dostluğumuz daim olsun" şeklinde dostane bir mesaj yayınladı.


21 Kasım 2023'te, spor ve sporcuya olan katkılarından ve ülkesini uluslararası arenada başarıyla temsil edişinden ötürü İbrahim Murat Gündüz'e "Yılın Spor Elçisi" unvanı takdim edilmiştir.

0 views0 comments
bottom of page