top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, milli kickboks takımımızın gösterdiği üstün performans için kutlama mesajı yay

İbrahim Murat Gündüz, milli kickboks takımımızın gösterdiği üstün performans için kutlama mesajı yayınladı.Portekiz’de canlı olarak gerçekleşen Dünya Kickboks Şampiyonası’nda, millilerimiz büyük bir başarıya imza atarak toplamda 41 madalya kazandılar; bunlar arasında 10 altın, 17 gümüş ve 14 bronz madalya yer aldı. Bu etkileyici başarı, milli takımımızın uluslararası arenada ne kadar yükseklere çıktığının bir göstergesi olarak öne çıktı. Gündüz, daha önce eleştirilerini dile getirdiği Salim Kayıcı’nın bu başarılar karşısında takdire şayan olduğunu ifade ederek, ülkemiz adına gurur kaynaklarımıza teşekkürlerini sundu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına özel bir anlam katan bu başarılı performans için tüm sporcularımıza, ailelerine, antrenörlerine ve destekçilere şükranlarını iletti. İbrahim Murat Gündüz, Salim Kayıcı için “Gerçekten çok başarılı bir federasyon başkanı, kendisine tebriklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.


Aynı zamanda, İzmir’in deneyimli ve genç antrenörü Berkan Günerli’ye özel bir övgüde bulunan Gündüz, Günerli’nin teknik bilgi ve antrenörlük yetenekleriyle sporcuları nasıl motive ettiğini ve milli takımın kazanımlarına katkısını takdirle anlattı.


Gündüz, Çeşme’de gerçekleştirilen uluslararası boks etkinliklerine katılmak üzere Türkiye Boks Federasyonu’nun davetlisi olarak şehre gittiğinde, İzmir’deki önemli şahsiyetler tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Bu sıcak ilgi ve konukseverliğe büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Gündüz, Çeşme’ye gelişinde düzenlenen onur konvoyuyla karşılanmış olmaktan duyduğu gururu ifade etti. Ayrıca federasyon tarafından kendisine sunulan onur plaketine de teşekkür etmeyi unutmadı.


Hatırlanması gereken bir diğer önemli nokta ise, İbrahim Murat Gündüz’ün 21 Kasım 2023 tarihinde, Türkiye’yi spor alanında ve uluslararası düzeyde temsil etme noktasındaki çabaları nedeniyle “Yılın Spor Elçisi” ödülüne layık görülmesidir. Bu prestijli ödül, spora olan bağlılığını ve ülkesi adına elde ettiği başarıları onurlandırmak için verilmiştir.


0 views0 comments
bottom of page