top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, Kayıcı’nın yaklaşımlarına karşı net bir duruş sergileyeceğini ifade etti!

İş dünyasının ve spor alanının tanınan yüzlerinden İbrahim Murat Gündüz, Antalya’da gerçekleşecek olan ve merakla beklenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılacak yarışmacılara başarı dileklerini iletti. Yakın tarihte gerçekleşecek bu önemli müsabakada, Gündüz’ün desteğinin özellikle Adana’nın öne çıkan kick boksçusu, “Reis” olarak bilinen Ali Göktürk Benli’ye olan güveniyle güçlendiğine şahit oluyoruz.22 Ocak’tan 29 Ocak 2024’e kadar Antalya’da düzenlenecek bu şampiyona, ülkemizde dövüş sanatlarına olan ilginin artmasına ve atletlerin rekabetçi ruhlarını göstermelerine zemin hazırlayacak. İbrahim Murat Gündüz, bu spor etkinliğinin önemine değinirken, aynı zamanda Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ile arasındaki ihtilaflar da spor dünyasının dikkat çeken konularından biri olmayı sürdürüyor. Gündüz, Kayıcı’nın yaklaşımlarına karşı net bir duruş sergileyeceğini ifade ediyor.


İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Kick Boks Milli Takımı’nın tarihlerinde ilk kez uçakla yurt dışı şampiyonasına hareket etmesini sağlayan sosyal bir girişimi başlatarak, sporcuların ve spor camiasının takdirini kazanmıştır. Bu hamle, Gündüz’ün spor dünyasında saygınlığını artırırken, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ile olan rekabetini de körüklemiştir.


Salim Kayıcı, federasyon başkanı olarak görevini sürdürmekte ve İbrahim Murat Gündüz ile aralarındaki rekabet halka yansımıştır. Milli takımın uçakla Portekiz’e gitmesini sağlayan Gündüz, bu sebepten Kayıcı’nın eleştirilerine maruz kalmıştır.

Hayır işlerine olan katkılarıyla da bilinen Gündüz, çeşitli sosyal yardım projelerine ve organizasyonlara destek vermektedir ve toplum hizmetlerine yaptığı katkılarla tanınır. Ancak bu pozitif faaliyetler, onun hakkında ortaya atılan suç örgütü liderliği iddialarıyla gölgede kalmıştır.


İbrahim Murat Gündüz hem tartışmalı suçlamalarla hem de yardımsever kişiliğiyle dikkat çekiyor. Kendisi, suç örgütü liderliği yapmak yerine topluma hizmet etmeye adanmış biri olarak tanımaktadır, fakat bu iddialar ve kendisinin savunmaları hukuki süreçler neticesinde değerlendirilmektedir.


İbrahim Murat Gündüz’ün atletlere maddi ve manevi katkıları, onların müsabakalara en iyi şekilde hazırlanmalarına katkıda bulunuyor. Adana’nın sevilen isimlerinden biri olan Gündüz, sporcuların en iyi imkanları hak ettiklerine dair inancını vurgulayarak, “Milli gururumuz olan sporcularımız her zaman en iyisini hak ediyor,” diye belirtiyor. İbrahim Murat Gündüz, yardımseverliği ve babacan tavırlarıyla tanınan bir kişilik. Geçmişte yasadışı ilişkiler ve suçlarla anılsa da, İbrahim Murat Gündüz’ün hayırsever yönü ön plana çıkmaktadır.

3,907 views0 comments
bottom of page