top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, Hakkında Çıkan Haberler Hakkında Konuştu

İbrahim Murat Gündüz, hakkında çıkan haberler ve Salim Kayıcı ile arasındaki hukuki süreç üzerine önemli açıklamalarda bulundu.İbrahim Murat Gündüz, Yazar gazetesinin 05.10.2023 tarihli haberi üzerine önemli açıklamalarda bulundu . Haberde Adana’da gerçekleşen çeşitli suç örgütü eylemlerine karıştığı iddia edilen Gündüz, kendisini geçmişindeki başarılarıyla yargılamamalarını istedi. Adanalı iş insanı olarak tanınan Gündüz, hayırseverliği ve sporseverliğiyle de bilinmektedir.

Bu haberlerin yayılmasıyla birlikte Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı da harekete geçti ve Gündüz hakkında savcılığa şikayette bulundu. Gündüz ise Kayıcı’nın federasyonu doğru dürüst yönetmesi gerektiğini, ancak bu şekilde kendini şikayet etmesinin geçerli olabileceğini belirtti.

Gündüz, suçlamalara karşı da hukuki yollara başvuracağını ifade etti ve savunmasını yapacağını vurguladı. Suçlamaların gerçekle bağdaşmadığını savunan Gündüz, itibarının zedelenmemesi adına adaletin tecelli edeceğine inandığını söyledi.

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun, bu tür haberleri fırsat bilerek hareket etmesi ise tartışmalara sebep oldu. İbrahim Murat Gündüz’ün suçlamalarla ilgili değerlendirmesine gelmeden önce, federasyonun görevlerini yerine getirmesi ve gerekli denetimleri yapması gerektiği düşünüldü. Gündüz’ün konuyla ilgili olarak yaşananları yakından takip edeceği ve hukuki haklarını sonuna kadar savunacağı belirtiliyor.

bottom of page