top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz'den övgü dolu sözler

Türkiye'nin Kick Boks sahnesindeki başarılı sporcuları ve yöneticilerine, İbrahim Murat Gündüz'den övgü dolu sözler. Federasyonun değerli başkanı Salim Kayıcı da bu takdirlerden nasibini aldı.


Avrupa'nın güneybatısında, Portekiz'in canlı şehirlerinden birinde düzenlenen ve dünya genelinde 2000'e yakın sporcunun yeteneklerini sergilediği Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda, ay-yıldızlı ekip, rakiplerini geride bırakarak toplam 41 madalya elde etti: 10'u altın, 17'si gümüş ve 14'ü bronz madalya. Bu olağanstü başarı, milli takımımızın zirveye ulaştığının kanıtı oldu. Gündüz, geçmişte eleştirdiği Salim Kayıcı'nın bu başarı karşısında alkışı hak ettiğini belirterek, ülkemizin onur kaynaklarına teşekkürünü iletti. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına özel bir anlam katan bu zafer için sporcularımıza, onların ailelerine, antrenörlerine ve destekçilerine minnettarlığını ifade etti.

İzmir'in köklü spor kültüründen beslenen ve tecrübesiyle dikkat çeken antrenör Berkan Günerli'ye de Gündüz özel bir takdirde bulundu. Günerli'nin, teknik bilgi birikimi, antrenörlük becerileri ve sporcuları motive etme yeteneğiyle milli takımın başarısına sunduğu katkılar övgüyle anıldı.

Gündüz, Çeşme'de düzenlenen uluslararası boks etkinliklerine katılmak üzere Türkiye Boks Federasyonu'nun misafiri olarak oradayken, İzmir'e ayak bastığı andan itibaren şehrin önde gelen kişiliklerince sıcacık karşılandı. Bu sıcak ilgi ve misafirperverlik karşısında hissettiği memnuniyeti ifade etti ve Çeşme'ye varışında onur konvoyunun bir parçası olarak ağırlanaktan duyduğu gururu dile getirdi. Federasyonun sunduğu onur plaketine de şükranlarını sunmayı ihmal etmedi.

İzmir'de ağırlanırken, şehrin öne çıkan isimleri Nazım Ersungur, Göktürk Ersungur, Cüneyt Mede, Öcan Mede, Baran Karakaş, Fikri Yılmaz ve Sadık Öztürk ile gerçekleşen buluşma, Gündüz için dostluk ve samimiyet dolu anlar sunarken buluşmadan duyduğu mutluluğu ve dostluk mesajlarını paylaşmaktan mutluluk duydu.

Unutulmamalıdır ki, 21 Kasım 2023 tarihinde İbrahim Murat Gündüz, Türkiye'nin spor alanındaki ve uluslararası platformdaki temsilcilerine sunduğu katkılar sayesinde "Yılın Spor Elçisi" ödülüne layık görüldü. Bu prestijli ödül, spora olan adanmışlığının ve ülke adına kazandığı başarıların bir tanınması olarak kabul ediliyor.

3,124 views0 comments
bottom of page