top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, “Bir kişiye düşman olmak için önce insan olması gerekir,” sözleriyle duruşunu

İbrahim Murat Gündüz, “Bir kişiye düşman olmak için önce insan olması gerekir,” sözleriyle duruşunu açıkladı.


Portekiz’de gerçekleşecek Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılacak olan Türk Kick Boks Milli Takımı’na uğurlama mesajı verirken, sporcuların ülkemizi layıkıyla temsil edeceklerine olan inancını dile getirdi.

Gündüz, bir sporcu için en büyük itici gücün motivasyon olduğunu vurgulayarak, tüm Türkiye’yi milli atletlerimizin yanında durmaya ve onlara destek olmaya çağırdı. Ayrıca, sporcularımızın hem moral desteğine hem de dualara ihtiyacı olduğunu belirtti ve Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ile yaşadığı hukuki anlaşmazlığa da değindi.

Federasyon başkanına karşı olan muhalefetini ifade eden Gündüz, milli takım sporcularının Portekiz’e otobüs yerine uçakla gitmeleri için başlattığı sosyal kampanyanın başarıya ulaştığını duyurdu. Türkiye Milli Takımı’nın uçakla seyahat etmesine katkıda buluğu için mutluluğunu paylaştı; bununla birlikte, bu çabaları nedeniyle Kayıcı tarafından tehdit ve hakaret iddialarıyla mahkemeye taşındığını açıkladı.

İki yetenekli sporcusundan özellikle bahseden Gündüz, “Reis” lakaplı Ali Göktürk Benli ve “Storm Girl” lakaplı Melis Nazlıcan Talun’un dünya şampiyonu olma potansiyellerine inancının tam olduğunu ve onlar için dua ettiğini belirtti.

Gündüz, Kayıcı ile arasındaki mücadelenin kişisel bir durum olduğunu ve bu mücadelenin devam edeceğini ifade etti. Kayıcı’nın kendisini mahkemeye vermesinin onun korkaklığını gösterdiğini, “Adam olmayana düşmanlık etmem, çünkü adam olmak bazları için zordur,” sözleriyle de duruşunu sergiledi.

Dünya Şampiyonası’na hazırlık kampı yapmadan giden Türkiye Milli Kick Boks Takımı’nın bu durumunu eleştiren Gündüz, gelecek seçimlerde federasyon başkanının değişmesini ve sporculara gerçekten değer veren milliyetçi bir başkanın gelmesini umduğunu ifade etti. Gündüz, “Huyumu bilmeden suyumda yüzmeye kalkarsan boğulursun,” diyerek Kayıcı’ya son bir uyarıda bulundu ve sözlerini tamamladı.1,541 views0 comments

Recent Posts

See All

İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Boks Federasyonu’nun davetlisi olarak İzmir uluslararası boks etkinliklerine katıldı. İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Cumhuriyetinin yüzüncü yılı için İzmir İl Boks Temsilc

bottom of page