top of page
  • Admin

İbrahim Murat Gündüz, “Önemi yok artık. Rüzgar esti, dal kırıldı”İbrahim Murat Gündüz, Türk Milli Kick Boks Takımı’nın Portekiz’de gerçekleşecek olan prestijli Dünya Şampiyonası’na katılımı vesilesiyle başarılarının devamını temenni etti. Gündüz, sporcuların ülkemizi uluslararası alanda layıkıyla temsil edeceklerine olan güvenini paylaştı.


Gündüz, sporcuların en büyük itici gücünün motivasyon olduğuna değinerek, Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşları milli atletlerimizin arkasında durmaya ve onları desteklemeye çağırdı. İbrahim Murat Gündüz, atletlerimize yönelik manevi destek ve duaların önemini vurgularken, Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ile arasında yaşanan hukuki meselelere de değindi.


Salim Kayıcı ile fikir ayrılığı içinde olduğunu belirten Gündüz, milli takımın yurtdışı seyahatini daha konforlu hale getirmek için başlattığı ve başarıyla sonuçlanan sosyal medya kampanyasıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tehdit ve hakaret iddiaları nedeniyle hukuk önünde hesap vermek durumunda kalsa da, Gündüz, sporcular ve vatan için yaptıklarından dolayı pişmanlık hissetmediğini söyledi ve bu tutumunu, “Yanlışım varsa, yanlışın vardır” ve “Önemi yok artık. Rüzgar esti, dal kırıldı” sözleriyle ifade etti.Gündüz, Kayıcı’nın kendisine yönelik yasal işlemlerini önemsemediğini, “Kulisini bildiğim insanların sahnesiyle ilgilenmiyorum” şeklinde belirtti. Bununla birlikte, Milli Takım’ın şampiyonaya herhangi bir antrenman kampına katılmadan gitmesinin kabul edilemez olduğunu ve bu konuda iyileştirmeler yapılması gerektiğini dile getirdi. Gelecek seçimlerde federasyon başkanlığına ulusal değerleri ve sporcuları öncelikli tutan bir liderin seçilmesini umduğunu ifade etti. İbrahim Murat Gündüz, “Oyunlarınızı beni dahil etmeden oynayın ki, kaderiniz bir kul tarafından yön değiştirmesin” diyerek sözlerine son verdi.

https://www.habererk.com/ibrahim-murat-gunduz-2004-yilinda-gerceklesen-ve-is-kadini-selmin-alagozun-silahli-saldiriya-ugradigi

https://www.blackbirdnews.com/sports-loving-businessman-ibrahim-murat-gunduz/,

https://ma.linkedin.com/posts/newsblackbird_fearless-warrior-ali-g%C3%B6kt%C3%BCrk-benli-supported-activity-7008355762007617536-i20g

2 views0 comments
bottom of page