top of page
Search
  • Admin

Başarılı İş Adamı Milletvekili Olamadı İzmir Değerli Bir İsmi Kaybetti


muratgunduzofficial
muratgunduzofficial.com

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti demokrasi için önemli bir gün yaşandı. Halk sabahın erken saatlerinden akşam 17.00’e kadar sandık başına giderek kendilerini temsil edecek milletvekilleri ve cumhurbaşkanlığı için oy kullandı. Birçok ismin milletvekilliği için yarıştığı İzmir 1. Bölgeden İbrahim Murat Gündüz’ün değerli dostu Öztürk Keskin 3. Sıradan aday olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Öztürk Keskin’in adaylığı için konuşan İbrahim Murat Gündüz “siyaset kirli bir oyundur” diyerek Öztürk Keskin’in adaylığını çekemeyenlere güzel bir cevap vermişti. 14 Mayıs’ta yapılan seçimler sonucu İYİ Parti iki adayını İzmir 1. Bölge’den meclise gönderirken üçüncü sıradan aday olan Öztürk Keskin ise çok düşük bir fark ile meclise giremedi.

İzmir Halkı Değeri Bir Siyasetçiden Mahrum Kalacak

Başarılı iş insanı Öztürk Keskin maddi ve manevi olarak İzmir halkına destekleri ile bilinmekle beraber üçüncü sıradan aday olması ve böylelikle seçilememesi İzmir’in değerli bir siyasetçi ve iş adamından mahrum kalacağını gösterdi.

İlk iki sıradan milletvekilliğini alan İYİ Parti üçüncü sıradan meclise girmek için yarışan Öztürk Keskin için yeterli oyu alamadı. Buna rağmen Öztürk Keskin’in İzmir halkına desteklerinin devam edeceğini ve her zaman İzmir halkının yanında olacağını belirtti.

İbrahim Murat Gündüz ise Öztürk Keskin için “Öztürk Keskin kaybetmedi İzmir değeri bir siyasetçiyi kaybetti” dedi.

İzmir 1. Bölgeden Kimler Milletvekili Oldu?

Milletvekilliği yarışında günlerce yapılan propagandalar mitingler sonucu İzmir başta olmak üzere ülkenin birçok kesiminde milletvekilinde kimlerin seçildiği belli oldu. İYİ Parti İzmir 1. Bölgeden 14 kişilik bir listeyi meclise sunarken seçimde ilk iki isim meclise girebildi.

Milletvekilliğinin sonuçlanması sonucu İYİ Parti’nin iki adayı AK Parti’nin dört adayı CHP’nin yedi adayı Yeşil Sol Parti’nin ise bir adayı meclise girdi. İYİ Parti üçüncü sıradan aday olan Öztürk Keskin ise seçimi çok düşük bir oy farkı ile kaybetti. Buna rağmen İzmir halkından yüksek oy alması gözlerden kaçmadı. Öztürk Keskin seçime ilk sıralardan girseydi İzmir çok değerli bir siyasetçi kazanmış olacaktı.

786 views0 comments
bottom of page